Bugun...


Yasin YILDIZ

facebook-paylas
DOĞRULUK MU? CESARET Mİ?
Tarih: 30-08-2019 14:02:00 Güncelleme: 30-08-2019 14:02:00


Herkesin çocukluk çağlarında oynadığı Doğruluk mu ? Cesaret mi? Oyununu bilmeyeniniz yada oynamayanınız yoktur.

Kişinin doğruluk-cesaret oyunu ile tanışması, çoğunlukla lise yıllarına denk gelir. Belki şuan daha erken yaşlara denk gelmeye başlamıştır. Ortada çevrilen bir şise, çubuk yada herhangi bir şeyin ucu kime denk gelirse; gözler onun üzerine dikilir ve “malum sorular” sorulmaya başlar.

Şu anda da çevrilen şişenin ucu Eskişehirspor yönetimi, Eskişehirspor Başkanı, ve Eskişehirspor yönetiminine ve Başkanına yakın olan Sosyal medya taraftar grubu Diriliş Eskişehirspor….

 

Diriliş Eskişehirspor kimdir? Nedir? Amacı ve gayesi nedir? Birden bire gün yüzüne çıkıp herkesten farklı işler yapan ve yapmaya çalışan bu grup kimlere hizmet etmektedir gibi sorular şu günlerde epeyce fazlalaşmış durumdadır.

Doğal olarakta bu soruları soranlar fake hesap dediğimiz gerçek kimliğini saklayıp gündem oluşturma çabasında olan ortalığa Nifak tohumu ekmeye çalışan şahıslar.

 

Bu Fake hesapların attığı ve atmaya devam ettiği çamurlar nelerdir tek tek yazıp kamuoyuyla kendi şahsi köşemde bir bir paylaşayım, Bu benim doğruluk ve cesaret olarak her zaman yaptığım bir eylemdir. Diriliş Eskişehirspor yönetimi olarakta sosyal medya da tek tek isimlerimizi herkes bilir ve tanır. Diğer sosyal medya hesapları Sayfa isminin arkasına saklanıp paylaşım yaparken bizler cesaretli bir şekilde isimlerimiz açık halde her yerde yorumlar ve yazılar paylaşabiliriz. Çünkü biz doğru bildiğimiz her yolda cesaretle yürümeyi kendine ilke edinmiş, hiç kimseden çekintisi olmayan bir taraftar grubuyuz.

 

Gelelim hakkımızda çıkan aslı astarı olmayan ama sosyal medya da gezen bazı fake hesapların nifak saçarak yaptığı paylaşımlara;

 

Osman TAŞ’ın dün ESSTORE’yi kapatma kararı almasından sonra, bize de kin ve nefretlerini kusan bazı çapsız fake hesaplar çoğalmış ve gündem yaratma derdine düşmüşlerdir.

 

Bizim Devamlı ESSTORE’de oturup kalkmamız bazı şahısların o kadar gücüne gitmiş olmalı ki, bunu farklı şekilde lanse ederek bizi OSMAN TAŞ’ın adamı olarak lanse etmelerine sebebiyet vermiştir.

 

ESSTORE’da oturup kalkan yüzlerce insan varken bizim onların gözüne batmamız, Osman TAŞ’ın herkesle ilgilendiği gibi bizimle de ilgilenmesi o şahısların ne kadar fesat ve hazımsız olduğunu göstermektedir. Konu burada sınırlı kalmayıp üstüne bizim orada bedava yiyip içtiğimiz yazılmış ve para vermediğimiz söylenmiştir.  Fütursuzca,ahmakça yazılan ve bize yöneltilen bu çirkin saldırının altında kimlerin olduğunu zaten biz biliyoruz ve onlara diyoruz ki, merak ettiğiniz soruları ve cevapları Cesaret ve doğruluk altında karşımıza çıkarak sorabilirsiniz, biz bugüne kadar değil Esstore, Eskişehirspor tesislerinde bile bir bardak suyu haketmeden içmedik, hakettiğimizi hissettiğimiz anda içtiğimiz suyun bile parasını fazla fazla vererek karakterimizin gereğini yaptık, Geçen sezondan bugüne kadar DİRİLİŞ ESKİŞEHİRSPOR adı altında Kulubümüze 20,000 TL. nin üstünde bir meblağda bağışta bulunduğumuz da belgeli ve ispatlı bir şekilde, sosyal medya hesaplarımızda açıkça hala bulunmaktadır.

Araştırmadan Gökten zembille inmiş gibi bizi lanse eden şahıslara bir bir ve tek tek yazıyoruz;

 

Transfer yasağının kaldırılmasından sonra Denizlispor iç saha maçımızda, Grup üyemiz Serdar Ersen’in fikri olan ve Diriliş Eskişehirspor grubu olarak faaliyete geçirdiğimiz, Maça gelemeyecek taraftarımızın biletlerini alarak, Maça gelmeyi talep eden taraftarımıza Eskişehirspor kulübüne bağış karşılığı bilet aktararak ve Kulubümüze 1.000 TL. bağış yaptırarak, NEFER TRİBÜN biletini en yüksek meblağa aktaran da bizdik.

Denizlispor maçında, Diriliş Eskişehirspor grubu olarak Eskişehirspor Kulübüne 3.700 TL. bir miktarı bağış yaptırarak, O zaman ve şu anda da Kulübümüzde Bulunan Sayın Mehmet ŞİMŞEK’in dikkatini çekerek, Diriliş Eskişehirspor grubu olarak PROJE ESES grubuna dahil edildik ve böylelikle Eskişehirspor tesislerinin içine bir taraftar grubu olarak, proje üretme kapsamında dahil edildik, Yönetimle yakınlaşma sebebimiz yalakalıktan çok Eskişehirspor Kulubüne yaptığımız ve yapmaya devam ettiğimiz kazanç ve getirilerdi. Denizlispor maçından sonra Hatayspor deplasmanına gidilecek olmasına rağmen, deplasman otobüsü bulamayan taraftar liderimize Diriliş Eskişehirspor grubu olarak Otobüs kiralaması konusunda 800.00 TL ücret aktararak desteklerimizi sürdürdük ve hiçbir şekilde de yılmadık.

Neredeyse Her Hafta 2 ay boyunca  Eskişehirspor’lu futbolculara tesislere Sebze ve Meyve yardımı yaptık, bunu da çıkıp bugün açıklıyoruz, biz yaptığımız yardımları dallandırıp budaklandırmadık ama yaptığımız ve harcadığımız onca emeği bilmeyenler bunları da öğrensinler.

Bu dediklerimizi merak edenler bizlere değil, Eskişehirspor yönetiminden Mehmet ŞİMŞEK’e sorsunlar!...

Bütün herkes sırtını dönmüşken, biz bir avuç taraftar gece gündüz fikir ve proje üreterek Eskişehirspor için ne yaparsak daha faydalı olur taktiğiyle mücadele verdik ve hala da veriyoruz.

 

Deplasman formasına isim yazdırma kampanyasında, 4.000 TL. bağış yaparak yine en yüksek bağışı yaparak adımızı yine duyurduk, yetmedi. Kumbara kampanyasında 48 saat ekip olarak hiçbir şekilde uykumuzdan işimizden eşimizden feragat ederek yine çalıştık. Bu çalışmalarımızın neticesinde Eskişehirspor yönetimi ve başkanı bizim ne olduğumuzu görüp bizimle yakınlaşma sağladıysa, Bu onların adamı olduğumuzu değil, Eskişehirspor’u ne kadar sevdiğimizle ölçüldüğü içindir.

Ayrıca bir noktayı da belirtmek isteriz ki biz taraftardan sonra, Diriliş Eskişehirspor yönetimi olarak Kulübün üyesiyiz yani delegesiyiz!...

 

Gelelim bir diğer konu olan Osman TAŞ’ın adamı olduğumuz mevzusuna, Bugüne kadar bir sürü başkan ve yönetim gelip geçmiş ve biz hiçbiriyle bu kadar samimi olmamıştık ve yanına yaklaşamamıştık, çünkü bizden biri değillerdi, Osman TAŞ ne zaman bu şehire geldi başkan oldu, onu bize sevdiren alçak gönüllülüğü oldu, Bazı konularda söz verip tutamamış olsa da bu onun ayıbı değildir. Biz ne ayıplar işleyip te şehirde hala yüzsüz yüzsüz bişey olmamış gibi gezen ne başkanlar gördük.

Ediz Bahtiyaroğlu’nun ailesine söz veren başkanların sözünü tutmaması üzerine, Eskişehirspor başkanı olarak Edizin ailesinin rızasını alan ve Eskişehirde ki ailesinden kalan, aile yadigarı evi satarak Edizin ailesine bağışlayan Sayın OSMAN TAŞ mı hain şuanda, Geçmiş dönemden bi dünya borcu yıkarak Eskişehirspor’u çıkmaza sokan başkanlar değilde Osman TAŞ mı getirdi bu takımı bu hale???

 

ESSTORE’un yani kendi şahsi kamyonunu zararına satarak, gidip futbolcu alacaklarına yatıran, bunu bile Kulubün kamyonunu satıyor diyerek algı yaratan yandaşlar mı gerçekçi şu anda?

 

Eskişehirde ki evini, arabasını, herşeyini satarak Eskişehirspor’un yaşaması için mücadele eden adamı hain ilan edip algı yapan bütün yandaşlar doğrucu, Biz Osman Taş’ın yanında durduk diye hain oluyoruz öyle mi?

Kusura bakmayın da siz bir ay işyerinizden maaş alamasanız, İşyerini ateşe verirsiniz!...

Yöneticiler için hiçbirşeyi beceremiyorlar ne işe yarıyorlar deyip sağda solda yaygara yaparak kulübe zarar verenler DOĞRUCU, yönetim ailesinden uzakta kulüpte yatıp kalkarak mücadele verirken YALANCI oluyor öyle mi?

 

Herşeyi madem bu kadar çok biliyorsanız yönetime akıl vermekle, fikir üretmekle oluyorsa bu çok bilmişlik, buyrun herşeyimizi size verelim oturup izleyelim!...

 

Tribün liderlerine bile ağıza alınmayacak hakaretler ederek kendini dev aynasında gören bu zihniyet, kendilerini onların yerine 1 gün koysun da bir düşünsün, Yıllardır 1 deplasmanı bile kaçırmayan tribün liderlerine akıl vermek hakaret etmek ve onların Eskişehirspor’luluğunu sorgulamak kimsenin haddine değildir ve de düşmemiştir.

 

Aslı astarı bile olmayan konularda gündem yaratarak, olmayan şeyi varmış gibi gösteren, taraftarı çıkmaza sürükleyip içinde çatışmalara sebep olan ne kadar yanlı ve yandaş basın varsa hepsinin amacı ve de gayesi ap açık bellidir.

Taraftarı takıma küstürerek, Yönetimi ve de başkanı çıkmaza sokarak, tribün liderlerinin üzerine giderek, Herkesi Eskişehirspor’dan soğutmak ve yeni Eskişehirspor kurmak bu şehirdeki yanlıların asıl amacıdır. Şu anda da bunu başarmak üzereler ama birşeyi unutuyorlar,

 

İYİLER sendeler ama ASLA YIKILMAZ!....

 

Yeni Eskişehirspor hayali kuran kim varsa, Hayallerini başlarına her türlü yıkacağımızı bilmelerini isteriz.

Bizlere çamur atan çapsızlara da belirtmek isteriz ki, Klavyeden yazmak yerine meydanlara inip rüzgar yapmalarını bekliyoruz, Biz Eskişehirspor için çabalıyorsak bizimle boy ölçmek isteyenler Onlarda aynı özveriyi göstererek yapmalarını bekliyoruz.

Belki yaptıkları rüzgardan hep birlikte serinleriz!...

Şu anda yaptıkları rüzgar Ateş’e karşı, Ateş’e rüzgar üflersen içinde senide yakar!....

 

 

 

 

 Bu yazı 1942 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
resmi ilanlar
Henüz anket oluşturulmamış.
NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI